ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15174331
*
nr 1517 4331
Spegel
Karl Johan -stil, slipat glas, 1900-tal, 83x52 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2023
kl 19:04:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/1 07:42:49
1
100 kr
21/1 11:14:14
1
200 kr
23/1 09:49:42
2
150 kr
23/1 09:49:42
1
200 kr (Budbetjänt)
23/1 09:49:53
2
250 kr
23/1 18:09:34
3
500 kr
23/1 18:49:55
2
350 kr
23/1 18:49:55
3
400 kr (Budbetjänt)
23/1 18:50:08
2
500 kr
23/1 18:50:08
3
500 kr (Budbetjänt)
23/1 18:50:11
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl johan -stil slipat glas spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1517 4331
Spegel
Karl Johan -stil, slipat glas, 1900-tal, 83x52 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/1 07:42:49 | 1 | 100 kr |
21/1 11:14:14 | 1 | 200 kr |
23/1 09:49:42 | 2 | 150 kr |
23/1 09:49:42 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
23/1 09:49:53 | 2 | 250 kr |
23/1 18:09:34 | 3 | 500 kr |
23/1 18:49:55 | 2 | 350 kr |
23/1 18:49:55 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
23/1 18:50:08 | 2 | 500 kr |
23/1 18:50:08 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
23/1 18:50:11 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl johan -stil slipat glas spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02